Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agility je sport pro pejska i pánečka. Je to ideální způsob, jak našemu čtyřnohému příteli poskytnout dostatek pohybu, sportovního vyžití a zlepšit jeho i svou kondici. Dnes spousta lidí chová psy v bytech, kde je jejich jediným úkolem mazlit se s pánečkem. Třikrát denně obejdou na vodítku panelák a zbytek dne se válí na gauči. Tento styl života nemá s původním povoláním psa nic společného. Naši kavalíři jsou přeci sportovci tělem i duší, v minulosti dokonce pomocníci při lovu drobné zvěře. Alespoň částečně jim můžete pobyt v lese vynahradit výcvikem agility. Každý zdravý a tělesně zdatný kavalír má bezesporu díky své inteligenci a učenlivosti pro agility vynikající předpoklady.

A o co vlastně v agility jde? Pejsek na povel psovoda překonává různé překážky v předem určeném pořadí. Pod slovem "výcvik" si většina lidí představuje tvrdý dril. Tady je to právě naopak. Ze všeho nejdůležitější je, aby pejska cvičení bavilo, měl z něho radost a běhal s chutí. Správně motivovaný kavalír rychle pochopí, že agility je velká zábava, a že na cvičáku si s pánečkem výborně zablbne.
Tímto sportem se zabaví celá rodina, od babičky až po ty nejmladší.
Agility můžete cvičit buď jen tak pro radost, nebo "profesionálně" a zúčastňovat se nejrůznějších závodů a soutěží. Kavalíři se sice v převážné většině nemůžou svou rychlostí rovnat šeltiím, přesto však mohou na závodech dosahovat velmi pěkných výsledků - nejsou totiž příliš zbrklí, tudíž nenadělají tolik chyb a mají velkou šanci na pěkné umístění.
Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z těchto variant, váš čtyřnohý přítel jistě velmi ocení takovéto zpestření psího života. Takže s chutí do toho!

 Související články:

Agility slovníček

Druhy soutěží